Hayat çok garip, vapurlar filan

Yazacakları toparlamak için öncelikle bir şeyler yaşıyor olmak gerektiğine inananlardanım. Bunlar kazanma  veya kaybetme biçiminde olursa tadından yenmez oluyorlar. Nitekim bu inişleri-çıkışarı hissetmeden insan ne yaşadığını hissedebiliyor ne de sert düşüşlerle aldığı yaraları çıkarken kapatabiliyor. Bütüne bakınca da acımasız ve bir o kadar da öğretici oluyorlar.

Çok da zor oluyor

Kolay olsaydı zaten herkes yapardı öyle değil mi? Kolayın anlatılacak bir hikayesi yok, sıradanlaşmaya mahkum.
Kişisel farkımızı ortaya koyabilmek ancak zorluklar,engeller ile vazgeçmeden uğraştığımız sürece mümkün oluyor. Küçük de olsa bir fark yaratıp, bunun geri dönüşünü olumlu biçimde alabilmekle gerçekleşebiliyor.

Daha önce yaşadıklarımdan çok zorca bir 2 ay geçirdim/geçiriyorum. Soranlara “İç güveysinden halliceyim” diyebildim ancak “Şems’ini kaybetmiş Mevlana” durumumu anlatan gerçek bir söz öbeği olurdu. Şems ile ancak kendi etrafını aydınlatan kandil gibi hamlığını farkeden ve pişmeye başlayan hamuş Mevlana artık yanarak bir güneş gibi tüm Dünyayı aydınlatmaya, her eve konuk olmaya hazır olmalıydı.   Nitekim “küçük bir üfürük bile kandili söndürebilir/ ama rüzgardan, boradan aya ve güneşe ne gam”

Planladığım tahmin ettiğim hiçbir şey beklediğim gibi gelişmedi. Şayet beklediğim gibi gelişse zaten üç güne kalmaz müneccimliğimi ilan eder paranın ve popülaritenin gözüne vurmuş olurdum. Lakin artık en büyük yol ayrımında olduğumu kesin kes görebiliyorum. Bacak kırılsa da, kopsa da ilerlemeye devam edeceğiz. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yine de her şeyin daha güzel olacağına dair umut yetiştiriyorum.

Her insan bir alemdir. Dünya’da şu anda 7 Milyarın üzerinde insan yaşıyorken ve geçmişte bunca insan yaşamışken hala söylenecek söz kalmış olduğuna inananlardan değilim. Bu sebeple geçmişteki söylenmiş sözcüklerin tekrarlanmasını, bir kez daha insanların benden duyması gerektiğini düşünüyorum ve sözü çok da uzatmadan Sagopa Kajmer’in de dediği gibi alıntılıyorum:

“Giy! ateşten gömlekleri bir-bir yansın üzerin ve daha iyi (hay)kır”

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/19985308″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmaktan, hakkında tweet göndermekten çekinmeyin efenim. İyi & Güneşli Günler

0 comments